начало

Правна уредба на споразуменията за избор на съд по граждански и търговски дела Правна уредба на споразуменията за избор на съд по граждански и търговски дела

нот акт-барака, в скица-монолитна жилищна сграда

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


нот акт-барака, в скица-монолитна жилищна сграда

Мнениеот maeva_01_05 » 22 Мар 2012, 17:22

Здравейте, при мен съществува следния казус: има разминаване между наличната в имота барака (която в действително е барака и за нея никога не е имало строителна документация) и издадената от кадастъра скица с монолотна жилищна сграда на един етаж. Какъв е начина в минимален срок и с минимално количество скъсани нерви да се поправи скицата (наименованието на постройката), за да мине пред нотариус??
maeva_01_05
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:15

Re: нот акт-барака, в скица-монолитна жилищна сграда

Мнениеот julyanvonemona » 22 Мар 2012, 17:44

Какъв е начина в минимален срок и с минимално количество скъсани нерви да се поправи скицата (наименованието на постройката), за да мине пред нотариус??
maeva_01_05 скъсаните нерви са солта та живота. Представяте ли си колко скучен ще е, ако всичко стане ясно на всички изведнъж.
По начало този фактор (скъсаниге нерви) зависи от много независими променливи, една от които е дали за територията където се намира бараката има влязла в сила кадастрална карта или не.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: нот акт-барака, в скица-монолитна жилищна сграда

Мнениеот emilgrigorov » 22 Мар 2012, 20:23

ЗУТ - Чл. 197. (1) Извън случаите по този раздел собственик може да премахне свой законен строеж, след като уведоми общинската (районната) администрация и Агенцията по геодезия, картография и кадастър, а когато строежът е обект на културно-историческото наследство - след съгласуване с Министерството на културата при условията и по реда на чл. 125, ал. 5.
(2) В зависимост от вида на строежите, сложността и характера на премахването главният архитект на общината (района) може да издава задължителни технически предписания.

И след това си вадите чиста скица, дори да има кадастрална карта.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron